ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΩΝ ΕΚΔΗΛΩΣΕΩΝ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ ΜΑΣ 2016

Αγαπητοί γονείς,

στο πλαίσιο της συνεργασίας μας σας ενημερώνουμε ότι :

Το γιορτινό μας πρόγραμμα θα έχει ως εξής:

·        19/12/2016 , ημέρα Δευτέρα και ώρα10.15-11.30 ,οι μαθητές των Γ και Δ τάξεων αντίστοιχα, θα συμμετέχουν σε χριστουγεννιάτικες εκδηλώσεις της βιβλιοθήκης του Σ Π Ι Ρ Ε Ρ  δημιουργώντας τα δικά τους στολίδια ,και στη συνέχεια θα διεξαχθεί κανονικά το ωρολόγιο πρόγραμμα.

·        21/12/2016 ,ημέρα Τετάρτη ,ώρα 8.10-9.30 π.μ θα πραγματοποιηθεί εκκλησιασμός όλου του σχολείου ,στον Ιερό Ναό της Μεταμόρφωσης

(στη συνέχεια θα διεξαχθεί κανονικά το ωρολόγιο πρόγραμμα.)

• 22/12/2016,ημέρα Πέμπτη και ώρα 11.30πμ θα πραγματοποιηθεί  η Χριστουγεννιάτικη γιορτή μας ,με το πνεύμα των Χριστουγέννων να περνά μέσα από «Το μικρό Ελατάκι» και με τη συμμετοχή των μαθητών των  τάξεων Α1,Α2 αντίστοιχα, καθώς και με τις μελωδικές φωνές της χορωδίας της Γ τάξης.

(στη συνέχεια θα διεξαχθεί κανονικά το ωρολόγιο πρόγραμμα.)

• 23/12/2016, ημέρα Παρασκευή και ώρα 12π,μ, θα πραγματοποιηθεί η θεατρική παράσταση στα Αγγλικά από την Δ Δημοτικού και τη χορωδία της ΣΤ τάξης.

(στη συνέχεια θα διεξαχθεί κανονικά το ωρολόγιο πρόγραμμα.)

Θα ήταν χαρά μας να σας έχουμε κοντά μας στις εκδηλώσεις μας.

Στο πλαίσιο αυτών των ημερών θα σας παρακαλούσαμε ο καθένας από εμάς να προσφέρει ό,τι  προιόν μπορεί, για το σπίτι της Γαλήνης.  Τα τρόφιμα που θα συγκεντρωθούν θα προσφερθούν από τους μαθητές μας στην εκκλησία της Μεταμόρφωσης.(ένα μάθημα προσφοράς για το παιδί μας).

26/12/2016 έως και  8/1/2017 το σχολείο θα παραμείνει κλειστό λόγω

Διακοπών Χριστουγέννων και Πρωτοχρονιάς.

Καλές Γιορτές με υγεία και ειρήνη.

Η Δ/ΝΣΗ ΚΑΙ Ο ΣΥΛΛΟΓΟΣ ΔΙΔΑΣΚΟΝΤΩΝ